Či jste či nejste fanoušek coca-coly, jednu lahvičku byste měli mít doma vždy v zásobě. Dokáže totiž nečekané věci. Určitě tyto triky musíte vyzkoušet…

1. Přirozené kadeře

Ortofosforečná kyselina v nápoji jakoby zataví povrch vlasu, díky čemuž působí pramínky zářivě a jemně zvlněné. Nízká hodnota pH v nápoji také pomáhá ke kyselo-zásadité rovnováze, která je důležitá, pokud máte suché a lámavé vlasy. Navlhčete si vlasy kolou a po 5 až 10 minutách umyjte šamponem. Na tento trik přísahají i známé herečky.

2. Odstraní žvýkačku

Jen žádnou paniku, když se vám do vlasů nešťastnou náhodou zamotala žvýkačka! Nalijte na ni trochu kůly a nechte působit několik minut. Potom jemně odstraňte z vlasů. Trvá to sice déle, ale je to šetrnější jak odstřihnout si celý pramen.

3. Zesvětlí vlasy

Pokud jsou vaše vlasy po barevní příliš tmavé, nebo naopak, světlé, správný odstín jim pomůže získat kola. Může za to přítomnost kyseliny citrónové a esenciálních citrusových olejů v receptuře.

4. Ochrání před škůdci

Indiánští farmáři stříkají rostlinky kolou, aby je ochránili před škůdci. Toto funguje nikoliv na základě chemikálií, ale cukrového sirupu, který přitáhne červené mravence – nejhoršího nepřítele většiny škůdců. Pár misek s nápojem rozmístěných po zahradě vám pomůže zbavit se i nepříjemných šneků.

5. Úleva od bolesti

Uštkl vás nějaký hmyz a teď to pálí a štípe? Navlhčete vatový tampon kolou a přiložte na postižené místo. Svědění a pálení se zmírní díky kofeinu, který má protizánětlivý účinek. Můžete použít iv případě popálení medúzou.

6. Vyčistí koupelnu

Díky orthofosforečné kyselině kola rozpouští vodní kámen a ostatní nečistoty. Na nanášení použijte láhev s rozprašovačem nebo houbu. Nechte působit několik hodin, nejlépe na noc a poté opláchněte.

Pokračování na další straně …