Vévodkyně Kate promluvila o životě v manželství s princem Williamem. Na tyto okamžiky nebyla připravena

 

Vévodkyně Kate, princ William a princ Harry společně diskutovali v Kensington paláci na téma duševní zdraví u příležitosti Heads Together campaign. Všichni tři přiznali, že v jejich životech se vyskytly situace, když velmi těžko zvládali své emoce, ba co hůř, museli jejich potlačovat.

Princ William kritizoval skrývání emocí diktované tradicí britské královské rodiny. Za každých okolností se tvářit hrdě, to diktuje tradice britské královské rodiny všem jejím členům, kteří se objeví na veřejnosti. A kdo si pamatuje smuteční průvod na pohřbu princezny Diany, zřejmě si vybaví obrázek její syny Williama a Harryho, kteří se tvářili velmi důstojně a silácky. Jenže dvacet let pak vychází na povrch, že za tuto demonstraci hrdosti zaplatili vážnými psychickými problémy. A příští britský král, princ William to nyní ostře kritizoval.

Jeho mladší bratr Harry poskytl rozhovor, ve kterém přiznal, že mu skrývání emocí způsobilo psychické problémy, kvůli kterým zažil mnoho životních kotrmelců a musel vyhledat pomoc psychologů.

“Může nastat čas a situace, kdy je dobré nehne ani brvou, ale ne na úkor vlastního zdraví,” prohlásil William v první otevřené kritice chování, ke kterému ho jeho babička a otec vedly od narození.

“Stiff upper lip”, jak se v britské angličtině popisuje stav, kdy člověk navzdory šokujícím či tragickým okolnostem nehne ani brvou, je styl vystupování typický pro královnu Alžbětu II., Která ho získala od předků a přenesla na své potomky a vnoučata.

“Catherine i já dáváme jasně najevo, že chceme u obou dětí George i Charlotte, aby vyrůstaly tak, že budou moci vyjadřovat své emoce a pocity. Během posledních let jsme navštívili množství škol společně, kde jsme byli ohromeni vyprávěním dětí, které hovořily o dost složitých tématech v jasných a emočně přesných vyjádřeních, s čím mají mnozí dospělí problém. To mi dodává naději, že se snad mění časy a že přichází generace, jejíž připadá normálně mluvit otevřeně o emocích, “uvedl princ William v rozhovoru pro magazín CALMzine.

Vévodkyně Kate při té příležitosti ocenila výchovný vliv princezny Diany na své syny, kteří navzdory traumatu po její smrti jsou neuvěřitelně silní, dokázali se s tím vyrovnat a dnes mají velmi blízký vztah.

_O4gw4msSyj7cf2dtoV5AA~Kate-s-Williamom-a-ich-de-mi-Georgeom-a-Charlotte

Kate přiznala, že pro ni v manželství s princem Williamem bylo nejtěžší zhostit se role matky. Mateřství jí změnilo život od základů a jak řekla, nic vás něj nedokáže připravit, můžete číst různé knihy, a také tak netušíte, co máte udělat.