V roce 2002 byl bulharskému muži diagnostikován nezhoubný nádor na mozku o velikosti zhruba 5,5 cm. Byl proto poslán do nemocnice v hlavním městě Sofii. Tam mu lékaři nádor úspěšně vyoperovali. Bohužel, příběh se tuto šťastně nekončí.

Po 2 letech lékaři objevili, že nádor se vrátil v původní velikosti. Tentokrát však již v zhoubné formě a dokonce i metastázoval.

Onkologové mu následně doporučili další operaci, tentokrát pomocí laseru. Muži nezůstávala žádná jiná možnost, než to akceptovat.

Lékařům se opět úspěšně podařilo nádor odstranit, ale operace měla i nechtěné následky – muž ochrnul v levé části těla na ruce i noze. Po operaci podstoupil i ozařování.

Jeho stav se však nelepšil a nádor znovu dorostl. Doporučením byla další operace.

Den, který změnil jeho život

Po několika měsících, kdy se jeho zdravotní stav jakž takž stabilizoval, byl odeslán na rehabilitace, které měly zmírnit následky ochrnutí.

Tam potkal jiného muže, který změnil celý jeho život.

Uvedený muž trpěl na rakovinu ledvin a lékaři mu původně oznámili, že má jen 3 až 4 měsíce života. Naštěstí od své známé se dozvěděl o receptu s černými bezinkami.

Hippokrates, starověký řecký lékař a zakladatel moderní medicíny, popisoval tuto rostlinu jako svůj klíčový

lék kvůli její mocným léčivým účinkům.

Po užívání tohoto receptu se stav muže s rakovinou mozku začal postupně zlepšovat, až se nakonec z těžké nemoci úplně vyléčil.

Bezinkový recept proti rakovině

Uvedený recept je nadmíru jednoduchý:

1. Vezměte plody bezinek, nejprve je dobře umyjte a potom usušte.

2. Následně je popučte například pučidlom na brambory a začněte ukládat do nějaké skleněné nebo keramické nádoby po vrstvách. Nádoba musí být také čistá a vydezinfikováná.

3. Mezi jednotlivé vrstvy plodů báze nasypete cukr. Nejlepší je hnědý nerafinovaný cukr v bio kvalitě. Pokud chcete, místo cukru můžete použít i med.

Poznámka: Poměr báze a cukru není přesně stanoven, zhruba to může být 1 polévková lžíce cukru na 200 gramů bezinek, ale může se to líšit podle vaší chuti a preferencí.

4. Bezinky mají na svém povrchu přirozené kvasnice, proto by měla začít kvasit sama od sebe. Pokud se chcete ujistit, že to opravdu začne kvasit, můžete do toho přidat trochu kvasnic. Je dobré dát kvasnice i jako poslední vrstvu na povrch.

5. Nádobu překryjte látkou, tu upevněte gumičkou a umístěte ji na teplé a slunné místo, abyste urychlili proces fermentace.

6. Průběžně se ujišťujte, že se v nádobě nevytvořila plíseň.

7. Po 1 až 2 týdnech šťávu z fermentační nádoby přelijte, případně sceďte do skleněné lahve nebo džbánu a umístěte do ledničky.

Jelikož obsah proběhl přes proces fermentace, v lednici by to mělo vydržet poměrně dlouho, obvykle 3 až 6 měsíců.

Užívání

Užívejte 1 čajovou lžičku tohoto úžasného bylinného přípravku každý den 10 minut před snídaní.

Doba užívání není omezena, přípravek konzumujte podle potřeby až do úplného vyléčení.

Můžete ho brát i pravidelně v rámci prevence.